Header Ads

Με δυνατές μάχες ξεκινά ο β’ γύρος στην Α1' ΕΠΣ Λάρισας!

Ο β’ γύρος σε 1ο & 2ο όμιλο της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας ξεκινά και η 16η αγωνιστική διεξάγεται το μεσημέρι της Κυριακής (19/01 15:00).

Αναμετρήσεις με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον στους δύο ομίλους, εκεί όπου υπάρχουν αρκετά ντέρμπι και το μεγάλο βάρος πέφτει στη βαθμολογία και το πως θα διαμορφωθεί αυτή μετά το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Για τον 1ο όμιλο, στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Α’» ο Ιπποκράτης θα παίξει με τον Κίσσαβο Συκουρίου, ενώ στο Δασοχώρι η Δόξα Βαλανίδας θα υποδεχθεί τον Κεραυνό Δρυμού.

Στη Μαρμαρίνη, η τοπική ομάδα θα φιλοξενήσει τον Άρη Κουλουρίου, ενώ οι Γόννοι θα αντιμετωπίσουν στο γήπεδο τους τη Προοδευτική Βερδικούσιας.

Στο γήπεδο «Σταύρος Τσιάπανος» στη Μελιβοία, ο Φιλοκτήτης θα αγωνιστεί απέναντι στον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης, ενώ στο γήπεδο «Κουκολίτσιος – Μουσιάρης» θα διεξαχθεί ένα πολύ ενδιαφέρον ματς ανάμεσα σε Πελασγιώτιδα και Δήμητρα Γιάννουλης.

Στη Ραψάνη, η ομώνυμη ομάδα θα υποδεχθεί την Ακαδημία Τυρνάβου σε παιχνίδι για τη μάχη της παραμονής, ενώ τέλος, στην Αιγάνη η τοπική ομάδα θα αντιμετωπίσει τον Κεραυνό Δένδρων.

1ος ΟΜΙΛΟΣ (Κυριακή 19/1, 15:00)
Ιπποκράτης-Συκούριο
Βαλανίδα-Δρυμός
Μαρμαρίνη-Κουλούρι
Γόννοι-Βερδικούσια
Μελιβοία-Πανιώνιος
Πελασγιώτιδα-Δήμητρα Γιάνν.
Σ.Σ. Ραψάνης-Ακαδημία Τυρν.
Αιγάνη-Δένδρα

Η βαθμολογία (15η αγωνιστική):
1. Δήμητρα Γιάννουλης 29-7 37
2. Γόννοι 36-10 33
3. Δένδρα 26-22 29
4. Δρυμός 25-14 25
5. Πελασγιώτιδα 20-15 23
6. Βερδικούσια 26-20 22
7. Κουλούρι 18-27 22
8. Πανιώνιος 20-18 22
9. Μελιβοία 24-24 19
10. Ιπποκράτης 25-27 17
11. Συκούριο 22-23 16
12. Βαλανίδα 13-23 15
13. Ακαδημία Τυρνάβου 15-28 14
14. Μαρμαρίνη 14-27 12
15. Αιγάνη 20-28 12
16. Σ.Σ. Ραψάνης12-32 8

*Ο Κίσσαβος Συκουρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν

2ος ΟΜΙΛΟΣ (Κυριακή 19/1, 15:00):
Ελευθεραί-Μελισσοχώρι
Βαμβακού-Ναρθάκι
Αγ. Ανάργυροι-Πύρρος
Λαρισαϊκός-Νέα Πολιτεία
Αναγέννηση Φ.-Γλαύκη
Γαλήνη-Υπέρεια
Βούναινα-Ραχούλα
Παναγροτικός-Προμηθέας

H βαθμολογία (15η αγωνιστική):
1. Πύρρος 20-12 31
2. Παναγροτικός 34-19 31
3. Βούναινα 29-14 30
4. Νέα Πολιτεία 31-17 28
5. Βαμβακού 26-20 27
6. Ελευθεραί 18-11 27
7. Υπέρεια 29-21 26
8. Μελισσοχώρι 26-18 25
9. Ραχούλα 23-19 22
10. Ναρθάκι 28-20 22
11. Άγιοι Ανάργυροι 16-17 19
12. Γαλήνη 9-23 10
13. Λαρισαϊκός 13-29 10
14. Προμηθέας 11-23 10
15. Γλαύκη 10-37 7
16. Αναγέννηση Φ. 9-31 6

arenalarissa.gr
Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.