Header Ads

Κέρδισαν οι πρωτοπόροι στην Α1' ΕΠΣΛ

Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι τόσο στον 1ο, όσο και στον 2Ο όμιλο της Α1 ΕΠΣΛ με το ενδιαφέρον να παραμένει αμείωτο (εδώ αποτελέσματα και βαθμολογία στον 1ο και 2ο όμιλο της Α1 ΕΠΣΛ).
Τέλος αναβλήθηκε η αναμέτρηση μεταξύ της Ραχούλας και του Μελισσοχωρίου εξαιτίας του άδικου χαμού του πατέρα του ποδοσφαιριστή της Δόξας, Γιώργου Καραντώνη.
Τόσο η διοίκηση της Ραχούλας, όσο και του Μελισσοχωρίου εκφράζουν τα θερμά τους συλλυπητήρια στην οικογένεια του αδικοχαμένου όπως και εμείς μέσα από το larisagoal.gr. Το ματς μετατέθηκε για αύριο Κυριακή στις 15:30.
1ος ΟΜΙΛΟΣ:
Τα αποτελέσματα
Ακαδημία Τυρν.-Συκούριο 1-2
Δήμητρα Γιάνν.-Αιγάνη 1-0
Πανιώνιος-Δένδρα 1-1
Βερδικούσια-Σ.Σ. Ραψάνης 3-0
Κουλούρι-Πελασγιώτιδα 0-0
Δρυμός-Μελιβοία 1-2
Ιπποκράτης-Γόννοι 0-2
Μαρμαρίνη-Βαλανίδα 1-1

Η βαθμολογία (22η αγωνιστική):
1. Δήμητρα Γιάννουλης 38-7 58
2. Γόννοι 47-17 49
-----------------------------------------------------
3. Δένδρα 36-28 43
4. Πελασγιώτιδα 32-21 37
5. Πανιώνιος 32-25 36
6. Δρυμός 33-19 34
7. Μελιβοία 36-33 32
8. Βερδικούσια 34-30 29
9. Συκούριο 30-28 27
10. Ιπποκράτης 33-35 26
11. Κουλούρι 20-35 26
12. Βαλανίδα 20-36 20
--------------------------------------------------
13. Μαρμαρίνη 20-37 18
--------------------------------------------------
14. Ακαδημία Τυρνάβου 21-39 17
15. Αιγάνη 29-40 16
16. Σ.Σ. Ραψάνης17-48 10
*Ο Κίσσαβος Συκουρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν

Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 15/3, 16:00)
Συκούριο-Αιγάνη
Δένδρα-Ακαδημία Τυρν.
Σ.Σ. Ραψάνης-Δήμητρα Γιάνν.
Πελασγιώτιδα-Πανιώνιος
Μελιβοία-Βερδικούσια
Γόννοι-Κουλούρι
Μαρμαρίνη-Δρυμός
Βαλανίδα-Ιπποκράτης

2ος ΟΜΙΛΟΣ:
Τα αποτελέσματα
Υπέρεια-Παναγροτικός 2-4
Γλαύκη-Προμηθέας 0-2
Νέα Πολιτεία-Βούναινα 1-0
Πύρρος-Γαλήνη 3-2
Ναρθάκι-Αναγέννηση Φ. (Κυριακή 8/3, 15:00)
Ελευθεραί-Λαρισαϊκός 2-0
Αγ. Ανάργυροι-Βαμβακού 1-0
Ραχούλα-Μελισσοχώρι (Κυριακή 8/3, 15:00)

Η βαθμολογία (23η αγωνιστική):
1. Πύρρος 38-21 49
2. Παναγροτικός 50-27 47
-----------------------------------------------
3. Νέα Πολιτεία 44-26 44
4. Βούναινα 43-21 42
5. Μελισσοχώρι 36-24 37
6. Ελευθεραί 25-16 37
7. Υπέρεια 39-31 35
8. Βαμβακού 32-32 32
9. Ραχούλα 39-30 29
10. Ναρθάκι 40-35 28
11. Άγιοι Ανάργυροι 22-22 28
12. Προμηθέας 23-33 23
------------------------------------------------
13. Λαρισαϊκός 21-38 18
------------------------------------------------
14. Γαλήνη 16-34 15
15. Γλαύκη 15-52 12
16. Αναγέννηση Φ. 11-53 7

Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 15/3, 16:00)
Μελισσοχώρι-Παναγροτικός
Προμηθέας-Ραχούλα
Βούναινα-Υπέρεια
Γαλήνη-Γλαύκη
Αναγέννηση Φ.-Νέα Πολιτεία
Λαρισαϊκός-Πύρρος
Αγ. Ανάργυροι-Ναρθάκι
Βαμβακού-Ελευθεραί

Πηγή: larisagoal.gr
Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.