Εντός έδρας ήττα για τον ΠΟΕ – 0-1 από τον ΑΟ Σελλάνων – Διεκόπη στο 78’ για πάνω από μια ώρα λόγω σοβαρού τραυματισμού ποδοσφαιριστή

Σε παιχνίδι για την 6η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, ο ΠΟ Ελασσόνας υποδέχθηκε τον ΑΟ Σελλάνων.

Ένα παιχνίδι που επισκιάστηκε από τον σοβαρό τραυματισμό ποδοσφαιριστή των φιλοξενούμενων.

Συγκεκριμένα, σε μονομαχία στην μεγάλη περιοχή των Σελλάνων ο ποδοσφαιριστής του ΠΟΕ Στέφανος Σουγλής προσπαθώντας να κάνει ανάποδο ψαλίδι, τραυμάτισε άθελα του στο κεφάλι τον Γιώργο Γερεντέ των Σελλάνων.

Το παιχνίδι διακόπηκε και η γιατρός του αγώνα αλλά και το κλιμάκιο του Ερυθρού Σταυρού που βρισκόταν στο γήπεδο έκριναν αναγκαία τη διακομιδή του ποδοσφαιριστή στο εφημερεύων νοσοκομείο.

Το παιχνίδι διακόπηκε στο 78ο λεπτό και καθυστέρησε η επανέναρξη του παιχνιδιού περίπου μία ώρα καθώς τόσο καθυστέρησε το ασθενοφόρο να φτάσει στο γήπεδο της Ελασσόνας, καθώς έπρεπε νωρίτερα να εξυπηρετήσει άλλο περιστατικό από το Κέντρο Υγείας Ελασσόνας.

Οι ευχές όλων είναι για ταχεία ανάρρωσή του ποδοσφαιριστή και για γρήγορη επάνοδο στα γήπεδα

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η ομάδα των Σελλάνων πέτυχε το γκολ που της έδωσε τη νίκη στο 35’ με τον Γόρδιο που με ανάποδο ψαλίδι έκανε το 0-1 νικώντας τον Γούπο.

Να σημειώσουμε ότι ο ΠΟΕ ολοκλήρωσε το παιχνίδι με εννέα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολών του Πεπκολάι (δεύτερη κίτρινη) και του Σουγλή, για επικίνδυνο παιχνίδι, στη φάση του τραυματισμού του ποδοσφαιριστή του ΑΟ Σελλάνων και οι φιλοξενούμενοι με 10 λόγω αποβολής του Τσιάτα.

Φάσεις – γκολ:

5’ Σέντρα σουτ του Νταμπώση από αριστερά πέρασε αόυτ.

10’ Σουτ χωρίς ισορροπία του Σουγλή μέσα από την περιοχή στα χέρια του τερματοφύλακα των Σελλάνων

14’ Σουτ του Ματούλα από το ύψος της περιοχής στα χέρια του Νικολακούλη.

16΄Σουτ του Τσουμάνη μπλοκάρει ο Γούπος.

35΄Με ανάποδο ψαλίδι ο γόρδιος μετά από ωραία ενέργεια του Τσιάτα θα κάνει το 0-1.

45’ Σουτ του Ματούλα μέσα από την περιοχή με την μπάλα να κοντράρει και να περνάει κόρνερ

50’ Σουτ του Μούρι με τα πόδια αποκρούει ο Γούπος

60’ Μετά από γρήγορη εκτέλεση φάουλ των παικτών του ΑΟ Σελλάνων ο Μουρι θα βρεθεί απέναντι θα προσπαθήσει να με λόμπα να νικήσει τον Γούπο η μπάλα θα περάσει όμως άουτ

73’ Σουτ του Γκαμπέτα από δεξιά με την μπάλα να βρίσκει στη συμβολή των δοκών.

80’ Πρισικάρου μέσα από την περιοχή δεν θα μπορέσει να νικήσει τον Γούπο.

86’ Μετά από εκτέλεση έμμεσου φάουλ του Ματούλα αποκρούει ο Νικολακούλης.

90’ Σουτ του Γεωργατζά αποκρούει σωτήρια ο Γούπος.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΟ Ελασσόνας (Ζήσης Ζιάγκας): Γούπος, Καραμούλας (46’ Περτζιόνι), Νταμπώσης (78’ Μπαρλαγιάννης), Σουγλής, Λαγός, Αθανασούλης (29’ Λαζαρίδης λ.τ., 90’ Γκαντούνας), Γκαμπέτας (90’ Τσάτσος), Φουρκιώτης, Πεπκολάι, Ματούλας, Καραγκούνης.

ΑΟ Σελλάνων (Γιάννης Μπουρνάκας): Νικολακούλης, Καλφούτζος, Ποτούσογλου, Παππάς, Μπαντής, Λιλολάρι, Γόρδιος (65’ Τσιαντής), Μούρι (65’ Πρισικάρου), Τσιάτας, Τσιουμάνης (78’ Γεωργατζάς), Γραμματικός (71’ Γερεντές, 78’ Τσατσελάρι λ.τ).