Φιλική νίκη του Κεραυνού Δρυμού επί της Δόξας Βλαχογιαννίου

Με 1-3 επικράτησε ο Κεραυνός Δρυμού στη φιλική αναμέτρηση προετοιμασίας στο Βλαχογιάννι επί της τοπικής Δόξας.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο γήπεδο  και είχαν δυο τρεις καλές στιγμές και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 15ο λεπτό  ενώ δέκα λεπτά αργότερα, ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι με τους γηπεδούχους να χάνουν την ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματα τους και τους φιλοξενουμένους να προσπαθούν να βρουν τα πατήματα τους μέσα στο γήπεδο.

Στο 30 ο Νίκος Γκαντούνας υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ ενώ βρισκόταν σε θέση βολής, σε μία απόφαση που διαφώνησαν οι φιλοξενούμενοι.

Στο 43' του αγώνα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με μια πολύ καλή συνεργασία των παικτών του Κεραυνού και τελικό αποδέκτη τον Λιούρα ο οποίο με ωραίο διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε  1-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημίχρονου.

Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Κώστα Καζάκη μπήκαν πιο δυνατά και αποφασιστικά στο γήπεδο και πέτυχαν δεύτερο γκολ με το Ζιακλαβό στο 65 με εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή και πέρασαν μπροστά στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν στο 68 και στο 70 να αντιδράσουν χάνοντας 2 καλές ευκαιρίες μέσα από την περιοχή.

Στην συνέχεια ο Κεραυνός κατάφερε να πετύχει και τρίτο γκολ με τον Λιούρα στο 80’ διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

Η ομάδα του Κεραυνού Δρυμού, με ανακοίνωσή της ευχαρίστησε θερμά την Δόξα Βλαχογιαννίου για την άψογη φιλοξενία και της ευχήθηκε καλή πορεία τη νέα σεζόν με υγεία πάνω απ όλα!

Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.