Πρώτη νίκη με «διπλό» για τον Δρυμό!

Την πρώτη του νίκη και μάλιστα εκτός έδρας πήρε ο Κεραυνός Δρυμού το απόγευμα του Σαββάτου (06/11) στο γήπεδο της Νεάπολης, μιας και επικράτησε με 3 – 0 της ομώνυμης ομάδας.

Το συγκρότημα του Κώστα Καζάκη πήρε τη πρώτη του νίκη φθάνοντας έτσι τους τέσσερις βαθμούς μετά και το πέρας της 4ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας.

Από την άλλη, η Νεάπολη γνώρισε την εντός έδρας ήττα και παρέμεινε στους έξι βαθμούς.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 15ο λεπτό ο Ζαγκλιαβός «άνοιξε» το σκορ για τον Δρυμό και το 0 – 1 ήταν το σκορ ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, πέναλτι που κέρδισε ο Λαγιόκαπας.

Στο δεύτερο μέρος και στο 67ο λεπτό, ο 15χρονος Νίκος Γκαντούνας έκανε δύο τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους με κεφαλιά «ψαράκι» και ο ίδιος παίκτης με κοντινό πλασέ στο 85′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ, 0 – 3!

Η Νεάπολη απείλησε στο παιχνίδι με τους Χρήστο Ζαφειράκη και Χρήστο Κοτανίδη στο παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής κόντρα στον Κεραυνού Δρυμού…

Οι Συνθέσεις

Νεάπολη (Αντώνης Μπουχλαριώτης): Λιούτας, Γκερντέσι, Γουσόπουλος, Βιλανάκης Γ., Πανάγος, Μπουχλαριώτης, Μπάρδας (65′ Παλάσκας), Μανώλης, Μπαλαούρας, Ζαφειράκης Χρ. (50′ Κοτανίδης), Γκάγκανος (75′ Τσουγγουρίδης).

Κεραυνός Δρυμού (Κώστας Καζάκης): Παπαϊωάννου, Δαχλύθρας, Κοντολάρι (62′ Μητούλας), Καραγκιόζης, Καϊμακάμης (72′ Μήχης), Κατσιαμήτας (62′ Παναγιώτου), Ζαγκλιαβός, Λιούρας, Λαγιόκαπας (72′ Κόγιος), Γκαντούνας Ν., Καρακώστας (72′ Ρούσι).