Συνεχίζει...ακάθεκτος ο Οικονόμος Τσαριτσάνης

Την μοναξιά της κορυφής της Α' DeTox Κατηγορίας απολαμβάνει από χθες ο Οικονόμος Τσαριτσάνης που επικράτησε στο Βλαχογιάννι της τοπικής Δόξας με 2-0 και εκμεταλλεύθηκε με τον καλύτερο τρόπο την εντός έδρας απώλεια του μέχρι τώρα "συγκατοίκου" του Παναγροτικού Νίκαιας.

Στο 10' ο Βλαχογιαννίτης Αθανασούλης "απείλησε" τους άλλοτε συμπαίκτες του με σουτ που έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Γραβάνη, ο οποίος στο 14' εξουδετέρωσε με διπλή προσπάθεια το σουτ του Ντούφα.

Στο 32' ευθύβολο σουτ του Σουγλή κόντραρε στα σώματα των αμυνομένων και κατέληξε κόρνερ, την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε ο εξαιρετικά φορμαρισμένος Στέλιος Δραχαλίβας που με αριστοτεχνικό τρόπο έστειλε απ'ευθείας την μπάλα στα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ (0-1).

Στις καθυστερήσεις του α' ημιχρόνου (45'+1'), από ενέργεια του Μπουμπουνάρα από αριστερά, ο Γιάννης Βλαχάκης με διαγώνιο σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Στο 63' οι γηπεδούχοι έγιναν επικίνδυνοι με τον νεοεισελθόντα Γκουρομπίνο που σούταρε ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του Νούσια, ενώ στο 90' με εξαιρετική αντίδραση ο Γραβάνης απέτρεψε το 0-3 σε πλασέ του Πεπκολάι, αποκρούοντας σε κόρνερ.

Την ωραία ποδοσφαιρική ατμόσφαιρα που επικράτησε στο Βλαχογιάννι ολοκλήρωσε με την άψογη διαιτησία της η Ανδρομάχη Τσιοφλίκη, συνεπικουρούμενη από τους βοηθούς Χρήστο Καραγιάννη - Μιχάλη Παπαγεωργίου.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Γραβάνης, Παληγιάννης, Πατσής (84' Παπανικολάου), Τσιάρας (55' Φράτζας), Κυπαρίσσης, Πέτρου, Κιόρι (55' Μάρ.Γκουρομπίνος), Ν.Λάκης (71' Γελαλής), Σ.Φακίτσας, Κοντοθανάσης, Φουρκιώτης (71' Θάνος).

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Νίκος Φώλλας - Νίκος Καραμήτσιος): Νούσιας, Μιφτάρι, Μπουμπουνάρας (79' Κωνσταντινίδης), Σουγλής, Αυλογιάρης, Αθανασούλης, Ντούφας (58' Σεμερτζίδης), Πούτας (63' Πάτσης), Βλαχάκης, Πεπκολάι, Στ.Δραχαλίβας.
Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.