Νίκησε και ανέβηκε στην τρίτη θέση ο Κεραυνός Δρυμού

Την εκτός έδρας νίκη στο Δασοχώρι πανηγύρισε το μεσημέρι της Κυριακής (19/12) ο Κεραυνός Δρυμού και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να ανέβει στην 3η θέση του πίνακα της βαθμολογίας!

Το συγκρότημα του Κώστα Καζάκη που μετέχει στον 1ο όμιλο της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας, ανέβηκε στην 3η θέση με την εκτός έδρας νίκη (0 – 2) απέναντι στον Ατρόμητο Δασοχωρίου κι έφθασε τους δέκα τρεις βαθμούς.

Στον αντίποδα, το σύνολο του Νίκου Χατζημπύρου που τελείωσε τον αγώνα με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Γιάννη Τσακνάκη στο 35′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα, δεν αποκόμισε κάτι θετικό και έμεινε στην τελευταία θέση έχοντας έναν βαθμό.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Ευριπίδης Λαγιόκαπας με σουτ έκανε το 0 – 1, ενώ πέντε λεπτά μετά, το Δασοχώρι έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Γιάννη Τσακνάκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 64′, οι φιλοξενούμενοι έκαναν δύο τα τέρματα τους με την όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιχάλη Λιούρα!

Από πλευράς Ατρόμητου Δασοχωρίου, οι Παναγιώτης Αθανασόπουλος (25′ οριζόντιο) και Βαγγέλη Παπανικολάου (70′) είδαν τη μπάλα από προσπάθειες τους να σταματά στο δοκάρι της εστίας του Κεραυνού Δρυμού…

Οι Συνθέσεις
Ατρόμητος Δασοχωρίου (Νίκος Χατζημπύρος): Τάλλιος, Τσακνάκης, Δήμου (60′ Τανάγιας Γ.), Κωσταρέλος, Παλιοτζήκας (70′ Κόμης), Τανάγιας Χρ., Αθανασόπουλος, Παπανικολάου, Ξεσφίγγης, Γκιολένα (60′ Φραγκογούλας), Τζημάνης (70′ Πολύζος).

Κεραυνός Δρυμού (Κώστας Καζάκης): Παπαϊωάννου, Αντωνίου, Κοντολάρι, Καραγκιόζης, Καρακώστας, Λιούρας, Ζαγκλιαβός, Ρούσι, Γκαντούνας Ν., Λαγιόκαπας, Παναγιώτου (70′ Μίχης).