Η ΑΕΛ πέρασε από την Καρδίτσα , νίκησε και η Βέροια (video)

Στα παιχνίδια του Σαββάτου η Βέροια κέρδισε 1-0 τον Ολυμπιακό Β και η Λάρισα πέρασε με 0-2 από την Καρδίτσα

Συγκεριμένα η ΑΕΛ  προηγήθηκε 0-2, όμως η Αναγέννηση Καρδίτσας κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2, αλλά οι «βυσσινί» πήραν τη νίκη με 3-2 στο φινάλε.

Ο Όγκμποε στο 6’ και ο Νικολιάς στο 22’ έδωσαν νωρίς προβάδισμα στους «βυσσινί», ενώ στο 38’ ο Κολομπίνο έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι σε εκτέλεση πέναλτι.

Στην ίδια φάση αποβλήθηκε ο Λαρρέα, με την ΑΣΑ να μένει με δέκα παίκτες, ωστόσο στο 73’ ο Πλέγας μείωσε σε 1-2. Στο 88′ ο Μπαντιμπαγκά ισοφάρισε σε 2-2, πανηγυρίζοντας έξαλλα.

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων όμως, ο Γλυνός με σουτ λύτρωσε την ΑΕΛ, κάνοντας το 2-3.

Η Βέροια πάντως συνέχισε με μια νέα νίκη, επικρατώντας 1-0 του Ολυμπιακού Β. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε στο 15’ ο Πασάς, φτάνοντας τα 20 φέτος.

Βέροια – Ολυμπιακός Β’ 1-0
Καρδίτσα – ΑΕΛ 2-3