Β' ΕΠΣΛ: Ματσάρες σε Ευαγγελισμό και Βερδικούσια - Τα Δένδρα υποδέχεται ο Δρυμός

Ευαγγελισμός-Βαλανίδα και Βερδικούσια-Λαρισαϊκός είναι τα ζευγάρια που θα μονοπωλήσουν το ενδιαφέρον την 17η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ, με τη μάχη της ανόδου και της σωτηρίας να έχει φουντώσει για τα καλά.

Στον 2ο όμιλο ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας θέλει τη νίκη στην εξ’ αναβολής αναμέτρηση με την Αιγάνη για να περάσει ξανά στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας ενώ στον 3ο όμιλο η πρωτοπόρος Πελασγιώτιδα δοκιμάζεται στο Ελευθεραί που ψάχνει βαθμούς στη μάχη της σωτηρίας.

1ος ΟΜΙΛΟΣ (Κυριακή 3/4, 16:00)
Τύρναβος-Δασοχώρι
Ευαγγελισμός-Βαλανίδα
Βερδικούσια-Λαρισαϊκός
Νεάπολη-ΑΕΛ (γηπ. Αγίων Αναργύρων)
Δρυμός-Δένδρα
Ρεπό: Προμηθέας

Η βαθμολογία (16η αγωνιστική):
1. Τύρναβος 32-16 32
---------------------------------------------------------
2. ΑΕΛ 33-19 27
----------------------------------------------------------
3. Ευαγγελισμός 24-19 27
4. Βαλανίδα 26-18 25
5. Δένδρα 25-17 23
6. Δρυμός 25-19 21
7. Προμηθέας 19-27 20
8. Βερδικούσια 20-25 16
-----------------------------------------------------
9. Λαρισαϊκός 26-29 15
10. Νεάπολη 23-34 13
11. Δασοχώρι 15-46 3

2ος ΟΜΙΛΟΣ (Εξ’ αναβολής, Σάββατο 2/4, 16:00)
Μελιβοία-Αιγάνη

Η βαθμολογία (17η αγωνιστική):
1. Μελισσοχώρι 39-9 41
-----------------------------------------------
2. Συκούριο 43-17 35
----------------------------------------------
3. Μελιβοία 34-15 34
4. Γλαύκη 30-14 29
5. Χάλκη 29-17 28
6. Πανιώνιος 24-29 20
7. Αιγάνη 22-33 14
8. Γαλήνη 15-25 14
---------------------------------------------
9. Καλοχώρι 17-39 9
10. Μαρμαρίνη 15-51 7
11. Πυργετός 19-38 6

*Μελιβοία και Αιγάνη έχουν ένα ματς λιγότερο

3ος ΟΜΙΛΟΣ (Σάββατο 2/4, 16:00)
Ανθούπολη-Χαλκιάδες (αναβολή)
Υπέρεια-Ιπποκράτης
Φορτούνα Κουτσοχέρου-Ναρθάκι
Ραχούλα-Μάνδρα α.α. 3-0
Ελευθεραί-Πελασγιώτιδα
Ρεπό: Άγιοι Ανάργυροι

Η βαθμολογία (15η αγωνιστική):
1. Πελασγιώτιδα 26-4 31
------------------------------------------------------------
2. Άγιοι Ανάργυροι 25-8 26
------------------------------------------------------------
3. Υπέρεια 26-11 26
4. Φορτούνα Κουτσοχέρου 24-13 22
5. Ανθούπολη 21-23 21
6. Χαλκιάδες 19-16 20
7. Ελευθεραί 16-18 19
8. Ιπποκράτης 21-17 17
-----------------------------------------------------------
9. Ναρθάκι 14-25 12
10. Μάνδρα 7-27 4

*Η Δόξα Ραχούλας έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα
*Ελευθεραί και Χαλκιάδες έχουν ένα ματς λιγότερο

Πηγή: larisagoal.gr
Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.