Β' ΕΠΣΛ: Ξεχωρίζει το ντέρμπι κορυφής στον Ευαγγελισμό

Ντέρμπι κορυφής θα λάβει χώρα στο γήπεδο του Ευαγγελισμού εκεί όπου η τρίτη στη βαθμολογία Αναγέννηση θα υποδεχθεί τον πρωτοπόρο Τύρναβο και όλα τα αποτελέσματα είναι ανοιχτά.

Το ντέρμπι στο «Σταύρος Τσιάπανος» ανάμεσα στον Φιλοκτήτη Μελιβοίας και τον Κίσσαβο Συκουρίου είναι αυτό που δεσπόζει την 18η αυτή αγωνιστική στον 2ο όμιλο της Β΄ΕΠΣΛ.

Δύο αξιόλογες ομάδες που συγκατοικούν στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας και έχουν υψηλές βλέψεις για φέτος, διεκδικώντας την άνοδο στην παραπάνω κατηγορία.

Όσο για τον 3ο όμιλο, λείπει το μεγάλο ματς, με την πρωτοπόρο Πελασγιώτιδα να φιλοξενεί τη Φορτούνα Κουτσοχέρου ενώ η δεύτερη στη βαθμολογία, Δόξα Υπέρειας δοκιμάζεται στην έδρα της Μάνδρας.

1ος ΟΜΙΛΟΣ (Σάββατο 9/4, 16:30)
Ευαγγελισμός-Τύρναβος
Δασοχώρι-Βερδικούσια
Βαλανίδα-Νεάπολη
Λαρισαϊκός-Δρυμός
Δένδρα-Προμηθέας
Ρεπό: ΑΕΛ

Η βαθμολογία (17η αγωνιστική):
1. Τύρναβος 34-17 35
---------------------------------------------------------
2. ΑΕΛ 36-20 30
----------------------------------------------------------
3. Ευαγγελισμός 26-19 30
4. Δένδρα 27-18 26
5. Βαλανίδα 26-20 25
6. Δρυμός 26-21 21
7. Προμηθέας 19-27 20
8. Βερδικούσια 21-26 17
-----------------------------------------------------
9. Λαρισαϊκός 27-30 16
10. Νεάπολη 24-37 13
11. Δασοχώρι 16-48 3
Ρεπό: ΑΕΛ

2ος ΟΜΙΛΟΣ (Κυριακή 10/4, 16:30)
Μελιβοία-Συκούριο
Πυργετός-Γλαύκη
Μαρμαρίνη-Μελισσοχώρι
Γαλήνη-Πανιώνιος
Ηρακλής Χάλκης-Αιγάνη
Ρεπό: Καλοχώρι

Η βαθμολογία (17η αγωνιστική):
1. Μελισσοχώρι 39-9 41
-----------------------------------------------
2. Συκούριο 43-17 35
----------------------------------------------
3. Μελιβοία 38-19 35
4. Γλαύκη 30-14 29
5. Χάλκη 29-17 28
6. Πανιώνιος 24-29 20
7. Αιγάνη 26-37 15
8. Γαλήνη 15-25 14
---------------------------------------------
9. Καλοχώρι 17-39 9
10. Μαρμαρίνη 15-51 7
11. Πυργετός 19-38 6

3ος ΟΜΙΛΟΣ (Κυριακή 10/4, 16:30)
Χαλκιάδες-Ιπποκράτης
Ναρθάκι-Ανθούπολη
Μάνδρα-Υπέρεια
Πελασγιώτιδα-Φορτούνα Κουτσοχέρου
Άγιοι Ανάργυροι-Ραχούλα α.α. 3-0
Ρεπό: Ελευθεραί

Η βαθμολογία (16η αγωνιστική):
1. Πελασγιώτιδα 26-4 31
------------------------------------------------------------
2. Υπέρεια 28-11 29
------------------------------------------------------------
3. Άγιοι Ανάργυροι 25-8 26
4. Φορτούνα Κουτσοχέρου 24-13 23
5. Ανθούπολη 21-23 21
6. Χαλκιάδες 19-16 20
7. Ελευθεραί 16-18 19
8. Ιπποκράτης 21-19 17
-----------------------------------------------------------
9. Ναρθάκι 14-25 13
10. Μάνδρα 10-27 7

*Η Δόξα Ραχούλας έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα
*Ανθούπολη και Πελασγιώτιδα έχουν ένα ματς λιγότερο ενώ Ελευθεραί και Χαλκιάδες έχουν από δύο ματς

Πηγή: larisagoal.gr
Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.