Συνεχίζουν ακάθεκτες οι Παγκορασίδες του ΓΣΕΕ

Την 5η τους νίκη σε ισάριθμους αγώνες για το τμήμα παγκορασίδων του ΓΣΕΕ καθώς επιβλήθηκε, στην Νέα Πολιτεία, της δυνατής ομάδας του Φιλαθλητικού Λάρισας με 0-3 σετ!

Η ομάδα της Ελασσόνας από αγώνα σε αγώνα γίνεται πιο ''ουσιώδης" και με βάση το δυνατό σερβίς της, δυσκολεύει αρκετά την αντίπαλη υποδοχή.

Παρόλο που στην αρχή της φετινής χρονιάς τα περισσότερα κορίτσια αποτελούσαν μέλη της ακαδημίας, εντούτοις με την κατάλληλη δουλειά και συμμετοχή στα αγωνιστικά τμήματα ξεδιπλώνουν το ταλέντο τους και γεμίζουν τους ανθρώπους του συλλόγου με αισιοδοξία για τη συνέχεια καθώς οι περισσότερες είναι μαθήτριες Α' και Β' γυμνασίου!

Έτσι λοιπόν και στον χθεσινό αγώνα, οι αθλήτριες του Βάιου Παναγιώτου αγωνίστηκαν με απίστευτο πάθος, με δυνατό σερβίς και φυσικά με άμυνες αποτελεσματικές και επιβλήθηκαν της δυνατής αντιπάλου της με 0-3 σετ (17-25,18-25,21-25).

Με την πασαδόρο Παπαγεωργίου να μοιράζει σωστά τη μπάλα σε όλες τις ζώνες, τη λίμπερο Παναγιώτου με υποδοχή και άμυνα σε υψηλά επίπεδα και φυσικά την ακραία Χαλκίδου που επιθετικά τελείωσε αρκετές επιθέσεις και παίρνοντας αρκετούς άσσους.

Επόμενο παιχνίδι, την Μ.Τρίτη μέσα στην έδρα της ΕΑΛ, όπου η ομάδα της Ελασσόνας, θα προσπαθήσει να σταθεί ανταγωνιστικά απέναντι στο φαβορί για την 1η θέση του ομίλου.

Συγχαρητήρια σε όλες τις αθλήτριες μας για την απόδοσή τους και φυσικά καλή συνέχεια στο πρωτάθλημά τους!

ΓΣΕ Ελασσόνας (
Παναγιώτου - Τσανοσίδης): Παπαγεωργίου, Σαλεπτσή, Χαλκίδου, Σολωμού, Γερασάκη, Μπούσια, Παναγιώτου, Γκαμπέτα, Ράϊου, Καραθανάση, Λιόλιου, Τσιάτσικα Στ., Τσιάτσικα Εβ., Καϊμακάμη.