Β' ΕΠΣΛ: Απονομές στους πρωταθλητές σε Τύρναβο, Μελισσοχώρι και Θεσσαλικό…

Γιορτινή θα είναι η ατμόσφαιρα στον Τύρναβο μιας και θα γίνει η στέψη του πρωταθλητή στον Τύρναβο 2005 όπως και σε Μελισσοχώρι, Θεσσαλικό μιας και θα γίνουν οι απονομές κυπέλλου και μεταλλίων, στον πρωταθλητή του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ, Αστέρα Μελισσοχωρίου και στην πρωταθλήτρια του 3ου ομίλου, Πελασγιώτιδα.

Πάντως το ενδιαφέρον στον 1ο όμιλο είναι μεγάλο τόσο για την κατάκτηση της δεύτερης θέσης που οδηγεί στα μπαράζ, όσο και στη μάχη της παραμονής.

Αντίθετα στον 3ο όμιλο Άγιοι Ανάργυροι και Υπέρεια μονομαχούν για τη δεύτερη θέση.

1ος ΟΜΙΛΟΣ (Κυριακή 15/5, 17:00)
Τύρναβος-Δρυμός
Προμηθέας-Βερδικούσια
Δένδρα-Ευαγγελισμός
ΑΕΛ-Δασοχώρι
Λαρισαϊκός-Βαλανίδα

Η βαθμολογία (20η αγωνιστική):
1. Τύρναβος 38-18 42
---------------------------------------------------------
2. ΑΕΛ 39-24 31
----------------------------------------------------------
3. Ευαγγελισμός 26-23 30
4. Δένδρα 32-27 30
5. Βαλανίδα 33-22 29
6. Δρυμός 29-27 24
7. Προμηθέας 22-31 23
8. Βερδικούσια 27-28 23
-----------------------------------------------------
9. Λαρισαϊκός 31-32 22
10. Νεάπολη 28-39 18
11. Δασοχώρι 18-53 6

2ος ΟΜΙΛΟΣ (Σάββατο 14/5, 17:00)
Πανιώνιος-Αιγάνη
Μελισσοχώρι-Χάλκη
Γλαύκη-Καλοχώρι
Μελιβοία-Γαλήνη
Πυργετός-Μαρμαρίνη

Η βαθμολογία (21η αγωνιστική):
1. Μελισσοχώρι 44-9 48
-----------------------------------------------
2. Συκούριο 51-19 45
----------------------------------------------
3. Χάλκη 46-22 40
4. Μελιβοία 40-27 35
5. Γλαύκη 38-24 33
6. Πανιώνιος 35-38 24
7. Αιγάνη 35-45 22
8. Γαλήνη 25-32 21
---------------------------------------------
9. Καλοχώρι 24-43 15
10. Μαρμαρίνη 17-65 7
11. Πυργετός 22-53 6

3ος ΟΜΙΛΟΣ, (Κυριακή 15/5, 17:00)
Χαλκιάδες-Άγιοι Ανάργυροι
Ελευθεραί-Μάνδρα α.α. 3-0
Ραχούλα-Ναρθάκι α.α. 0-3
Φορτούνα Κουτσοχέρου-Ιπποκράτης
Υπέρεια-Ανθούπολη
Πελασγιώτιδα-Ναρθάκι (Σάββατο 14/5, 17:00, γηπ. Θεσσαλικού)

Η βαθμολογία (20η αγωνιστική):
1. Πελασγιώτιδα 45-5 43
------------------------------------------------------------
2. Άγιοι Ανάργυροι 39-11 38
------------------------------------------------------------
3. Υπέρεια 34-15 36
4. Ανθούπολη 27-26 30
5. Χαλκιάδες 30-29 29
6. Ελευθεραί 27-29 29
7. Φορτούνα Κουτσοχέρου 28-17 26
8. Ιπποκράτης 31-34 20
-----------------------------------------------------------
9. Ναρθάκι 14-29 13
10. Μάνδρα 11-39 7

*Η Δόξα Ραχούλας έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα

Πηγή: larisagoal.gr
Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.