Φιλική ισοπαλία για τον ΠΟΕ κόντρα στον ΑΟ Τρικάλων (φωτ.)

Στο τρίτο του φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας, ο ΠΟ Ελασσόνας αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 με τον ΑΟ Τρικάλων στο γήπεδο της Φιλιππούπολης στη Λάρισα.

Οι «κυανέρυθροι» των Τρικάλων προηγήθηκαν 1-0 στο 23' του πρώτου ημιχρόνου με τον Αλεξίου, με τους «κυανόλευκους» της Ελασσόνας να ισοφαρίζουν με τον Κουκούλη στο 83’, με το  1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα του φιλικού αγώνα.

Το φιλμ του αγώνα:
12’ Διπλή καλή ευκαιρία για τον ΑΟΤ με τον Αλεξίου και τον Κουτσιανικούλη που απέκρουσε ο Γούπος.
14’ Ευκαιρία με τον Γκοβίνα που και πάλι έβγαλε ο Γούπος.
23’ 0-1 - Ωραία ενέργεια από δεξιά με Σανδραβέλη και Κουτσιανικούλη, το σουτ του τελευταίου απέκρουσε ο Γούπος και στην επαναφορά ο Αλεξίου σκόραρε.
35’ Μεγάλη ευκαιρία έχασε ο Νιάρος στο πλάσαρε πάνω στον Γούπο από κοντινή απόσταση.
37’ Στην αντεπίθεση ΠΟΕ με τον Γκαμπέτα που αστόχησε.
49΄Ο Τσιαφίτσας έδωσε στον Νίντο αυτός το σουτ απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Ελασσόνας.
55΄ Καλή στιγμή για τον ΠΟΕ με τον Γκαμπέτα ο οποίος αστόχησε από καλή θέση.
65’ Σουτ του Κοντοθανάση μπλόκαρε ο Μπουρούσης.
83΄Ισοφάρισε ο ΠΟΕ. Ο Αγρόδημος έχασε την μπάλα στην περιοχή και ο Κουκούλης σκόραρε σε κενή εστία.

ΑΟ Τρικάλων: Γρηγοριάδης-Σανδραβέλης-Νιάρος-Παπακώστας-Ριζογιάννης-Γκοβίνας-Θ. Κυρίτσης-Γ. Κυρίτσης-Κουτσιανικούλης-Αλεξίου-Λώττας

Β’ ημίχρονο: Γρηγoριάδης (55΄Μπουρούσης), Λουκάς, Κατσαντώνης, Μπακρατσάς, Γεωργάκης, Αγρόδημος, Κωστόπουλος, Νικλητσιωτης, Νίντος,Κοντογεώργος, Τσιαφίτσας