Καλή εμφάνιση και νίκη για την ΑΕΛ - 1-0 τον ΝΠΣ Βόλος

Πραγματοποιώντας αρκετά καλή εμφάνιση η ΑΕΛ πήρε την νίκη με σκορ 1-0 κόντρα στον ΝΠΣ Βόλο στο στάδιο Αλκαζάρ υπό το βλέμμα αρκετών φιλάθλων της ομάδας.

Στην πρώτη φάση, στο 6ο λεπτό του παιχνιδιού, μετά από σέντρα του Καλουτσικίδη από τα δεξιά ο Κούστα θα πάρει κεφαλιά και από κοντά ο Κ. Παπαγεωργίου ανοίγει το σκορ για την ΑΕΛ κάνοντας το 1-0.

Στο 26 εκτέλεση φάουλ για το Βόλο με τον Ματίγια λίγο έξω από την περιοχή θα μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα  ο Θεοδωρόπουλος.

Λίγα λεπτά αργότερα, στο 32’ η ΑΕΛ θα φτάσει κοντά στο γκολ όταν ο Πεντρόζο από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα του Βόλου.

Και στο 45’ μια ακόμη καλή ευκαιρία για την ΑΕΛ όταν ο  Πεντρόζο έκλεψε τη μπάλα στο κέντρο του γηπέδου βγήκε στην αντεπίθεση έκανε το σουτ η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια με το 1-0 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Με ευκαιρία για το Βόλο ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο του παιχνιδιού, όταν στο 50’ ο Τριανταφύλλου θα σουτάρει από το ύψος της περιοχής με τον Θεοδωρόπουλο να διώχνει σε κόρνερ.

Στο 61’ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μαυρία ο Θάνάσης Παπαγεωργίου θα πάρει την κεφαλιά με τη μπαλα να περνάει όμως άουτ.

Στο 75’ η ομάδα είχε μια πολύ καλή στιγμή η οποία όμως πέρασε ανεκμετάλλευτή.

Από εκείνο το σημείο και μετά το παιχνίδ δεν είχε κα΄τι το αξιόλογο με το 1-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού.

ΑΕΛ (Π. Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος (52’ Σουλούκος), Καλουτσικίδης (45’ Θ. Παπαγεωργίου), Κοσονού (45’ Μαϊδανός), Ηλιάδης (77’ Γλυνός), Μαξιμένκο (45’ Γκοτζαμανίδης), Θωμαΐδης (52’ Ραμίρες), Παπαγεωργίου Κ. (45’ Πλέγας), Μιλτιάδης (52’ Αντράντα (77’ Γαρουφαλιάς)), Κούστα (40’ λ.τ. Όγκμποε), Πεντρόσο (52’ Μαυριάς), Νικολιάς (45’ Τσουμάνης).

ΝΠΣ Βόλος (Κ. Μπράτσος): Παπαδόπουλος (45’ Κότνικ), Τάχατος (26’ Εσκοβάλ), Σιέλης (45’ Τριανταφύλλου), Λυμπεράκης, Ματίγια, Γιούχα, Μεζκίδα (62’ Μπαριέντος), Μπατόκιο, Τσέλιος, Βίκτορ Φερνάντες (62’ Πάουλο Φερνάντες), Σταμένκοβιτς (76’ Τσελεμπάκης (80’ Ίννος)).

Διαιτητές: Μπουροζίκας, Στάικος, Μάνος (Λάρισας).

Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.