Πρεμιέρα εντός έδρας για τον ΠΟΕ κόντρα στην Θύελλα Σαρακηνών (Το πρόγραμμα του 2ου ομίλου)

Το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής αρχίζει το Σαββατοκύριακο (12-13/11) και σήμερα διενεργήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ η κλήρωση των πέντε ομίλων.

Μετά την κανονική διάρκεια θα διεξαχθεί ειδικό πρωτάθλημα των 5 πρωταθλητών ομίλων, 10 αγωνιστικών και οι 4 πρώτες θα πάρουν το εισιτήριο για τη Super League 2.

Από πρώτο όμιλο θα υποβιβαστούν οι 6 τελευταίες ομάδες, από τους υπόλοιπους ομίλους οι 5 τελευταίες ομάδες και η 6η χειρότερη.

Στην πρεμιέρα του 2ου ομίλου της Γ΄Εθνικής, ο ΠΟ Ελασσόνας θα αγωνιστεί εντός έδρας και θα αντιμετωπίσει στο αναβαθμισμένο Δημοτικό Γήπεδο της Ελασσόνας, την Θύελλα Σαρακηνών .

Εντός έδρας θα αγωνιστεί και ο Δωτιέας Αγιάς κόντρα στην Κοζάνη.

Ο 2ος όμιλος της Γ’ Εθνικής διεξάγεται φέτος με 14 ομάδες από της Ενώσεις Κοζάνης, Χαλκιδικής, Πέλλας, Καστοριάς, Πιερίας, Θεσσαλίας (Βόλου) και Λάρισας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική  
Μακεδονικός Φούφα - ΠΑΟΚ Κρηστώνης
Ελασσόνα - Θύελλα Σαρακηνών
ΑΕΠ Κοζάνης - Ολυμπιακός Βόλου
Εδεσσαϊκός - Πιερικός
Σβορώνος - ΑΟ Χανιώτης
Δωτιέας Αγιάς - Κοζάνη
Εθνικός Κεραμιδίου - Καστοριά
   
2η αγωνιστική  
Ελασσόνα - Μακεδονικός Φούφα
ΠΑΟΚ Κρηστώνης - ΑΕΠ Κοζάνης
Θύελλα Σαρακηνών - Εδεσσαϊκός
Ολυμπιακός Βόλου - Σβορώνος
Πιερικός - Δωτιέας Αγιάς
ΑΟ Χανιώτης - Εθνικός Κεραμιδίου
Κοζάνη - Καστοριά
   
3η αγωνιστική  
Μακεδονικός Φούφα - ΑΕΠ Κοζάνης
Εδεσσαϊκός - Ελασσόνα
Σβορώνος - ΠΑΟΚ Κρηστώνης
Δωτιέας Αγιάς - Θύελλα Σαρακηνών
Εθνικός Κεραμιδίου - Ολυμπιακός Βόλου
Καστοριά - Πιερικός
Κοζάνη - ΑΟ Χανιώτης
   
4η αγωνιστική  
Εδεσσαϊκός - Μακεδονικός Φούφα
ΑΕΠ Κοζάνης - Σβορώνος
Ελασσόνα - Δωτιέας Αγιάς
ΠΑΟΚ Κρηστώνης - Εθνικός Κεραμιδίου
Θύελλα Σαρακηνών - Καστοριά
Ολυμπιακός Βόλου - Κοζάνη
Πιερικός - ΑΟ Χανιώτης
   
5η αγωνιστική  
Μακεδονικός Φούφα - Σβορώνος
Δωτιέας Αγιάς - Εδεσσαϊκός
Εθνικός Κεραμιδίου - ΑΕΠ Κοζάνης
Καστοριά - Ελασσόνα
Κοζάνη - ΠΑΟΚ Κρηστώνης
ΑΟ Χανιώτης - Θύελλα Σαρακηνών
Πιερικός - Ολυμπιακός Βόλου
   
6η αγωνιστική  
Δωτιέας Αγιάς - Μακεδονικός Φούφα
Σβορώνος - Εθνικός Κεραμιδίου
Εδεσσαϊκός - Καστοριά
ΑΕΠ Κοζάνης - Κοζάνη
Ελασσόνα - ΑΟ Χανιώτης
ΠΑΟΚ Κρηστώνης - Πιερικός
Θύελλα Σαρακηνών - Ολυμπιακός Βόλου
   
7η αγωνιστική  
Μακεδονικός Φούφα - Εθνικός Κεραμιδίου
Καστοριά - Δωτιέας Αγιάς
Κοζάνη - Σβορώνος
ΑΟ Χανιώτης - Εδεσσαϊκός
Πιερικός - ΑΕΠ Κοζάνης
Ολυμπιακός Βόλου - Ελασσόνα
Θύελλα Σαρακηνών - ΠΑΟΚ Κρηστώνης
   
8η αγωνιστική  
Καστοριά - Μακεδονικός Φούφα
Εθνικός Κεραμιδίου - Κοζάνη
Δωτιέας Αγιάς - ΑΟ Χανιώτης
Σβορώνος - Πιερικός
Εδεσσαϊκός - Ολυμπιακός Βόλου
ΑΕΠ Κοζάνης - Θύελλα Σαρακηνών
Ελασσόνα - ΠΑΟΚ Κρηστώνης
   
9η αγωνιστική  
Μακεδονικός Φούφα - Κοζάνη
ΑΟ Χανιώτης - Καστοριά
Πιερικός - Εθνικός Κεραμιδίου
Ολυμπιακός Βόλου - Δωτιέας Αγιάς
Θύελλα Σαρακηνών - Σβορώνος
ΠΑΟΚ Κρηστώνης - Εδεσσαϊκός
ΑΕΠ Κοζάνης - Ελασσόνα
   
10η αγωνιστική  
ΑΟ Χανιώτης - Μακεδονικός Φούφα
Κοζάνη - Πιερικός
Καστοριά - Ολυμπιακός Βόλου
Εθνικός Κεραμιδίου - Θύελλα Σαρακηνών
Δωτιέας Αγιάς - ΠΑΟΚ Κρηστώνης
Σβορώνος - Ελασσόνα
Εδεσσαϊκός - ΑΕΠ Κοζάνης
   
11η αγωνιστική  
Μακεδονικός Φούφα - Πιερικός
Ολυμπιακός Βόλου - ΑΟ Χανιώτης
Θύελλα Σαρακηνών - Κοζάνη
ΠΑΟΚ Κρηστώνης - Καστοριά
Ελασσόνα - Εθνικός Κεραμιδίου
ΑΕΠ Κοζάνης - Δωτιέας Αγιάς
Σβορώνος - Εδεσσαϊκός
   
12η αγωνιστική  
Ολυμπιακός Βόλου - Μακεδονικός Φούφα
Πιερικός - Θύελλα Σαρακηνών
ΑΟ Χανιώτης - ΠΑΟΚ Κρηστώνης
Κοζάνη - Ελασσόνα
Καστοριά - ΑΕΠ Κοζάνης
Εθνικός Κεραμιδίου - Εδεσσαϊκός
Δωτιέας Αγιάς - Σβορώνος
   
13η αγωνιστική  
Μακεδονικός Φούφα - Θύελλα Σαρακηνών
ΠΑΟΚ Κρηστώνης - Ολυμπιακός Βόλου
Ελασσόνα - Πιερικός
ΑΕΠ Κοζάνης - ΑΟ Χανιώτης
Εδεσσαϊκός - Κοζάνη
Σβορώνος - Καστοριά
Εθνικός Κεραμιδίου - Δωτιέας Αγιάς
Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.