Ισοπαλία με άδικο τρόπο για τον Οικονόμο Τσαριτσάνης

Σ ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, ο Οικονόμος Τσαριτσάνης αν και κατάφερε να κάνει την ανατροπή, τελικά στο τέλος παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στην Πελασγιώτιδα.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν νωθρά δίνοντας της ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να προηγηθούν αρκετά νωρίς με γκολ του Οσμάνι στο 10ο λεπτό.

Οι παίκτες του Οικονόμου προσπάθησαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι, με το 0-1 να παραμένει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Νίκου Καραμήτσιου, μπήκαν πιο αποφασιστικά και κατάφεραν αρχικά στο 64’ με τον Δραχαλίβα και στο 85’ με τον νεαρό Δριστέλα να κάνουν την ολική ανατροπή.

Η φάση που έκρινε την κατάληξη το αποτέλεσμα του παιχνιδιού, έγινε στο 90’ όταν σε επίθεση των φιλοξενούμενων, τραυματίστηκε ο Νούσιας, (ο οποίος έγινε κι αλλαγή αμέσως μετά) και με τη μπάλα να παίζεται πλάγια, οι παίκτες του Οικονόμου ζήτησαν να βγει η μπάλα για να παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες στον πεσμένο στο χορτάρι τερματοφύλακα, με τους φιλοξενούμενους να τους αγνοούν και με τον Τσέλα να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Στο σημείο εκείνο τα αίματα άναψαν και απειλήθηκε σύρραξη, με τους παίκτες του Οικονόμου να διαμαρτύρονται έντονα για μη τήρηση fair play από τους φιλοξενούμενους.

Μόλις τα πνεύματα ηρέμησαν, ο διαιτητής έδειξε σέντρα με το 2-2 να παραμένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Το φιλμ του παιχνιδιού:
3’ Σουτ του Οσμάνι από καλή θέση μπλόκαρε ο Νούσιας.
4’ Κεφαλιά του Κίτσιου σε σέντρα του Ντούφα, πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μαστροδήμου.
10’ Ο Οσμάνι βγήκε από δεξιά και με διαγώνιο σουτ νίκησε το Νούσια κάνοντας το 0-1.
24’ Δυνατό σουτ του Κουσιώρα βρίσκει στο αριστερό δοκάρι του Νούσια, με τη μπάλα στη συνέχεια να περνάει πλάγιο άουτ.
32’ Σουτ στην κίνηση του Δραχαλίβα από πλάγια θέσει με τη μπάλα  να κοντράρει και να περνάει κόρνερ το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.
34’ Σουτ του Χριστόνη λίγο έξω από την περιοχή πέρασε άουτ.
39’ Σουτ του Μιφτάρι λίγο έξω από την περιοχή, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
45’ Αδύναμο πλασέ του Δραχαλίβα στα χέρια του Σέντζα.
64’ Ο Δραχαλίβας μετά από πολύ ωραία ενέργεια θα μπει στην περιοχή και με διαγώνιο σουτ θα ισοφαρίσει σε 1-1
75’ Δυνατό σουτ του Τσέλα από το ύψος της περιοχής,, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Νούσιας.
82’ Σουτ του Οσμάνι μέσα από την περιοχή με την μπάλα να κοντράρει και να περνάει κόρνερ.
85’ Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Δριστέλας με καρφωτή κεφαλιά θα δώσει προβάδισμα στον Οικονόμο με 2-1
90’ Οι φιλοξενούμενοι με πεσμένο τον Νούσια, λόγω τραυματισμού θα βάλουν δεύτερο γκολ με τον Τσέλα, ισοφαρίζοντας σε 2-2.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Νίκος Καραμήτσιος): Νούσιας (90+4 Δραχαλίβας λ.τ.), Γεωργούλης, Μπουμπουνάρας, Καραμπίνας, Αλεξόπουλος, Μιφτάρι , Ντούφας (81’ Δριστέλας), Πούτας, Κίτσιος (56’ Λαγιόκαπας), Καρβούνης, Δραχαλίβας.
Πελασγιώτιδα (Κώστας Μπακατσής): Μαστροδήμος Σέντζας (63΄Τσέλα), Δάσσιος Διον., Κοπατσιάρας, Διάσσιος Γιαν., Κουτσικούλης, Χριστώνης, Καλούσης, Ουσμάνι (86’ Τσουραντάνης), Κουσιώρας, Ιορδανίδης.