Β' ΕΠΣΛ: Νίκη με ανατροπή για την Ακαδημία Ελασσόνας - Ισοπαλίες για Δρυμό και Ευαγγελισμό

Δόξα Αργυροπουλίου και Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων απολαμβάνουν τη μοναξιά της κορυφής σε 1ο και 3ο όμιλο της Β΄ΕΠΣΛ (εδώ αποτελέσματα και βαθμολογίες σε 1ο και 2ο και 3ο όμιλο της Β΄ΕΠΣΛ).

Στον 1ο όμιλο η Ακαδημία Ελασσόνας κατάφερε με ανατροπή να αποδράσει από τους Αμπελόκηπους επικρατώντας με 2-1, ενω ισόπαλα 1-1 και 2-2 έλειξαν τα παιχνίδια ανάμεσα σε 
Δρυμό-Ακαδημία Τυρν και ΑΕΛ-Ευαγγελισμό

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
Αμπελόκηποι-Ακαδημία Ελασσόνας 1-2
Αργυροπούλι-Αμπελωνιακός 6-0
ΑΕΛ-Ευαγγελισμός 2-2
Δρυμός-Ακαδημία Τυρν. 1-1
Ιπποκράτης-Βαλανίδα (Κυριακή 18/12, 14:30)

Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. Αργυροπούλι 23-5 18
2. Ιπποκράτης 14-9 15
3. ΑΕΛ 23-10 16
4. Ακαδημία Ελασσόνας 17-17 12
5. Ευαγγελισμός 14-13 11
6. Βαλανίδα 13-15 10
7. Αμπελόκηποι 10-13 6
8. Ακαδημία Τυρνάβου 4-14 5
9. Δρυμός 5-11 2
10. Αμπελωνιακός 9-25 1

Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 8/1, 15:00)
Αμπελωνιακός-ΑΕΛ
Βαλανίδα-Αμπελόκηποι
Ακαδημία Τυρν.-Α.Π. Ελασσόνας
Ευαγγελισμός-Ιπποκράτης
Δρυμός-Αργυροπούλι

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
Νέα Πολιτεία-Στόμιο 1-0
Γλαύκη-Ελάτεια 3-0
Αναγέννηση Ολύμπου-Ανθούπολη (Κυριακή 18/12, 14:30)
Λαρισαϊκός-Μελιβοία (Κυριακή 18/12, 14:30)
Γαλήνη-Προμηθέας 2-1

Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. Ανθούπολη 31-5 18
2. Νέα Πολιτεία 13-6 15
3. Αναγέννηση Ολύμπου 13-6 13
4. Μελιβοία 10-10 12
5. Λαρισαϊκός 10-7 10
6. Γαλήνη 9-11 10
7. Γλαύκη 7-9 8
8. Προμηθέας 9-16 5
9. Στόμιο 10-22 4
10. Ελάτεια 4-24 0

Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 7/1, 15:00)
Ανθούπολη-Λαρισαϊκός
Στόμιο-Γλαύκη
Προμηθέας-Ελάτεια
Μελιβοία-Νέα Πολιτεία
Γαλήνη-Αναγέννηση Ολύμπου

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
Ελευθεραί-Διογένης2-0
Αγ. Ανάργυροι-Υπέρεια 4-0
Τερψιθέα-Αβέρωφ 1-1
Χαλκιάδες-Βούναινα 1-1
Αμπελιά-Ομόνοια 1-1

Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. Άγιοι Ανάργυροι 30-5 21
2. Βούναινα 21-13 16
3. Αβέρωφ 14-10 13
4. Διογένης 11-11 10
5. Ελευθεραί 12-16 9
6 Τερψιθέα 9-15 8
7. Υπέρεια 14-19 7
8. Χαλκιάδες 11-14 7
9. Ομόνοια 4-10 7
10. Αμπελιά 11-25 1

Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 7/1, 15:00)
Αβέρωφ-Χαλκιάδες
Διογένης-Αγ. Ανάργυροι
Ομόνοια-Υπέρεια
Βούναινα-Ελευθεραί
Αμπελιά-Τερψιθέα

Με πληροφορίες από larisagoal.gr
Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.