Τη Δευτέρα 25 Σεπτεμβρίου ο Αγιασμός του Γυμνασίου-Λ.Τ Βερδικούσας
Η τελετή του Αγιασμού του Γυμνασίου-Λ.Τ Βερδικούσας για την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2023-2024 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 25 Σεπτεμβρίου και ώρα 09:30 π.μ στον αύλειο χώρο του σχολείου.
Μετά το πέρας του αγιασμού θα διανεμηθούν τα σχολικά βιβλία, τα οποία είναι ήδη τοποθετημένα σε πλαστικές τσάντες και θα δοθεί πρόγραμμα στους μαθητές.