Ήττα στην παράταση για τον ΓΣΕ Ελασσόνας

Σε ντέρμπι εξελίχθηκε στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι στην Ελασσόνα ανάμεσα στον ΓΣΕ Ελασσόνας και τον Γ.Σ. Αμπελώνα για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος μπάσκετ της Α1 ΕΣΚΑΘ, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τελικά τη νίκη με 74-73 στην παράταση (68-68 κ.α.).

Αν και οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο είχαν ένα προβάδισμα ασφαλείας (43-27, στο 20’), στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό του αγώνα άλλαξε, με τους γηπεδούχους να μειώνουν σταδιακά τη διαφορά.

Έτσι, το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση (68-68, στο 40’), στην οποία ο Γ.Σ. Αμπελώνα πήρε τη νίκη με 74-73.

Δεκάλεπτα: 14-25, 27-43, 46-51, 68-68 κ.α., 73-74 παρ.

Διαιτητές: Πράττος-Δότα.

ΓΣΕ Ελασσόνας (Ποντίκας): Τζήκας Β., Γιώτσας, Δημόπουλος, Τζήκας Κ., Κατσαρές 27 (3), Κατσαδούρος Ν. 15 (3), Κατσαδούρος Κ. 10 (1), Παναγιώτου 4, Λιάπης 9, Τηλέμης 8, Μπούσιας, Φλώρος.

Γ.Σ. Αμπελώνα (Γιαννόπουλος): Καραδήμας 18 (2), Μπεκιάρης, Γιώτης 8, Καρπούζας 10 (2), Φιλιππόπουλος 8, Παλάσκας 5 (1), Γαζέτας, Χασιώτης 8 (2), Βλησσαρούλης 5, Πασχάλης 12 (1).

Εικόνες θέματος από mammuth. Από το Blogger.