Έπιασε κορυφή με εμφατική τεσσάρα επί του Δωτιέα ο ΠΟΕ

Σ ένα αρκετά καλό παιχνίδι, ο ΠΟΕ, για την εμβόλιμη 14η αγωνιστική της μεγάλης τοπικής κατηγορίας της Λάρισας, επιβλήθηκε του Δωτιέα Αγιάς στο γήπεδο τη Ελασσόνας με 4-0.

Το χορό των γκολ άνοιξε ο Ρολνταν στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι ποδοσφαιριστές του Ζήση Ζιάγκα βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα άλλες τρεις φορές.

Στο 60’ ο Μουλτσιάς θα πετύχει το 2-0, στο 68’ ο Ρολντάν με σουτ το 3-0, και στο 87’ ο Γκαμπέτας με κοντινό πλασέ σε κενό τέρμα το 4-0.

Οι ποδοσφαιριστές της ομάδας αφιέρωσαν τη νίκη στον αντιπρόεδρο της ομάδας Άλκη Χατζηβασίλη που έχει σήμερα τα γεννέθλια του.

Το φιλμ του αγώνα:
2’ σουτ του Καραγκούνη πέρασε άουτ.
9’ κεφαλιά Μουλτσιάς από φάουλ Καραγκούνη στα χέρια Πατέτσιου.
14’ σουτ από το ύψος της περιοχής του Μάντσε στο οριζόντιο δοκάρι.
16’ μετά από πολύ ωραία ενέργεια του Κορτσάρι, θα πασάρει την κατάλληλη στιγμή στον Ρολνταν που από κοντά θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.
22’ κεφαλιά του Κουκούλη διώχνει εντυπωσιακά ο Πατέτσος.
25’ Σουτ του Φουρίκη έδιωξε ο Γούπος.
38’ Κοντινό σουτ του Μουλτσιά μετά από πάσα του Κορτσάρι, πέρασε άουτ.
58’ Κοντινό σουτ του Μουλτσιά, μπλόκαρε ο Πατέτσιος.
60’ Μετά από πολύ ωραία συνεργασία Ρολντάν – Κορτσάρι πάσα του τελευταίου στον Μουλτσιά που απλά θα σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.
68’ Στην αντεπίθεση ο ΠΟΕ, με ωραία συνεργασία Καραγκούνη – Ρολντάν και σου του τελευταίου στα δίχτυα για το 3-0.
87’ Μετά από νέα ωραία συνεργασία των ποδοσφαιριστών του ΠΟΕ, ο Τσιάκος θα πασάρει στον Γκαμπέτα που σε κενό τέρμα θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα για το 4-0.

Οι συνθέσεις:
ΠΟ Ελασσόνας (Ζήσης Ζιάγκας): Γούπος, Μπούσιας, Κορτσάρι, Λαγός (80’ Γκανάτσιος), Κριεζής, Καραμούλας (70’ Κωνσταντινίδης), Γκαμπέτας, Καραγκούνης, Κουκούλης (46’ Ζαγκλιαβός), Ρολντάν (78’ Τσιπλικιάρης) Μουλτσιάς (70’ Τσιάκος).
Δωτιέας Αγιάς (Γιάννης Σιάρκος): Πατέτσος, Παπανικολάου (56’ Πασχαλίδης), Χονδροδήμος, Τσακάλι, Ντελής, Νικολακούλης, Φουρίκης, Λαβαντσιώτης, Γκουντίκας, Μάντσε.