Β' ΕΠΣΛ: Νέα νίκη… «ανάσα» για το Κεραυνό Δρυμού/ΑΠΟΕΛ - Εκτός έδρας ήττα για τον Ευαγγελισμό

Πολύ σημαντική εντός έδρας νίκη πανηγύρισε η ομάδα του Κεραυνού ΔρυμούΑΠΟΕΛ, ο οποίος για τη 14η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας, επικράτησε με 3 – 2 της Αναγέννησης Ολύμπου.

Δυναμικά ξεκίνησαν στο παιχνίδι οι γηπεδούχοι, οι οποίοι κατάφεραν από πολύ νωρίς όχι μόνο να προηγηθούν, αλλά να πάρουν και προβάδισμα ασφαλείας στο σκορ. Η αρχή έγινε μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Σακοράφας άνοιξε το σκορ για την ομάδα του. Ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε το 2 – 0.

Η ομάδα της Ελασσόνας όμως δεν σταμάτησε εκεί και στο 34ο λεπτό του αγώνα, ο Κατσιγιάννης με όμορφη ενέργεια ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0. Η αντεπίθεση ωστόσο των φιλοξενούμενων δεν άργησε να έρθει. Διότι δύο λεπτά μετά, ο Κολλάτος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι σκόραρε και μείωσε σε 3 – 1.

Ενώ στο 38ο λεπτό, ο Μπουλάρι για την Αναγέννηση Ολύμπου νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και μείωσε σε 3 – 2, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι, με το 3 – 2 να είναι το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη τώρα, παρά τις προσπάθειες των φιλοξενούμενων για ισοφάριση, αυτή δεν ήρθε ποτέ, με την Ακαδημία να παίρνει πολύ σημαντική νίκη με 3 – 2.