Νέο ΔΣ στο Σύλλογο Κρανιωτών Λάρισας
Νέο διοικητικό συμβούλιο προέκυψε κατά τις αρχαιρεσίες στον Σύλλογο Κρανιωτών Λάρισας και Περιχώρων η "Ξηροκρανιά" στο "σπίτι" του συλλόγου στην οδό Καραθάνου.
Της εκλογικής διαδικασίας προηγήθηκε Εκλογική - Απολογιστική Γενική Συνέλευση για την ανάδειξη του νέου ΔΣ, ο απολογισμός δράσης και οικονομικός απολογισμός ο οποίος εγκρίθηκε ομόφωνα από το σώμα των μελών της γενικής συνέλευσης και έγινε η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας.
Το νέο ΔΣ που προέκυψε, έχει ως εξής:
Τακτικά μέλη του ΔΣ: Λάμπρος Γκονέλας, Παύλος Ζέρβας, Γκουντούρας Βασίλειος, Κοντοτάσιου Αγγελική, Καραπέτσα Χρυσούλα, Μαστοροδήμου Χρύσα, Παπαγιάννης Θεοφάνης.
Αναπληρωματικά μέλη:
Αγάπη Σπαθάρα, Κώστας Ταρταμπούκας
Εξελεγκτική επιτροπή:
Βασιλική Κόνιαρη, Ελένη Δαγκλή, Βάγια Φακή.
Στην εκδήλωση παρευρέθηκε ο αντιδήμαρχος πολιτισμού και δια βίου μάθησης του Δήμου Ελασσόνας Αστέριος Δημουλας.
Μετά την εκλογική διαδικασία, ο κόσμος γεύτηκε παραδοσιακές πίτες που έφεραν μέλη του Συλλόγου, αναψυκτικά και άφθονο κρασί.
Το φλουρί βρήκε ο Χρήστος Παπαγιάννης, ενώ από το σύλλογο εκφράζονται θερμές ευχαριστίες για την εθελοντική εργασία και τη συμμετοχή στις εκλογές και ευχές για καλή χρονιά.
Α.Ν.